Cookies 🍪

Deze site gebruikt cookies waar we je toestemming voor nodig hebben.

Doorgaan naar content
hoppinpunt.jpg

Vlaamse overheid past haltesubsidies aan

De Vlaamse overheid past de subsidies voor lokale mobiliteit aan. Dat heeft gevolgen voor de ondersteuning die lokale besturen ontvangen bij de uitbouw van haltes en opmaak van mobiliteitsplannen. De wijzigingen kunnen een impact hebben op de verdere uitrol van een duurzaam, toegankelijk en kwaliteitsvol mobiliteitsbeleid op lokaal niveau.

Wat verandert er concreet?

De aanpassingen situeren zich vooral binnen de zogenaamde Hoppinsubsidies. Een aantal subsidiemogelijkheden worden stopgezet of aangepast. 

Lokale besturen kunnen niet langer rekenen op subsidies voor haltevoorzieningen zoals schuilhuisjes, zitbanken en andere halte-uitrusting.

De subsidies voor gemeentelijke mobiliteitsplannen voor gemeenten in de overgangsregeling worden nu ook geschrapt. Er zijn dus geen subsidies meer te verkrijgen voor de opmaak van een mobiliteitsplan. De subsidie voor het toegankelijk aanleggen van haltes voor personen met een motorische beperking worden wel verhoogd van € 5.000 naar € 6.000.

Meer info